
Posada francuskog putničkog/ro-ro broda „Cap Finistère" spasila je tri člana posade 12-metarskog broda „Sourire". U noći 7. rujna, jahta se našla u nevolji zapadno od Pointe de Grave (Gironde) na jugozapadu Francuske.
Jahta registrirana na Madagaskaru izgrađena je 1965. godine, plutala je i djelomično potonula u utorak, 8. rujna.
Jahtaši su 7. rujna oko 22 sata nalazili oko 200 km zapadno od Pointe de Grave (Gironde) kada su poslali poziv u pomoć.
Trajekt „Cap Finistère" primio je poziv i krenuo prema mjestu događaja. Oko 23.57 sati tri osobe s jahte prebačene su na brod tvrtke Brittany Ferries.
Spašeni jahtaši odvedeni su iduće jutro u Bilbao.
Grad Split će od 22. do 26. travnja 2020. biti domaćin sajma koji okuplja najznačajnija imena hrvatske i svjetske nautičke elite.
February.24.2020
Pristajanje u marinama gdje mjesta ima malo, a plovila puno, nije baš lagan zadatak čak i za iskusne nautičare u nekim situacijama
February.10.2020
Interes za izlaganje raste iz godine u godinu, a na sajmu će se predstaviti gotovo svi važniji domaći brodograditelji: Pičuljan, Grginić jahte
January.21.2020