Jutros u 4,44 sati Zadrane je probudila eksplozija koja se čula najjače na Poluotoku. Uskoro je Županijski centar 112 dobio dojavu da se radi o eksploziji na jahti „Agram“, usidrenoj u Tankerkomercovoj marini. 
Nakon eksplozije izbio je požar i na mjesto događaja stigli su vatrogasci.
More je brzo prodiralo kroz oštećenu jahtu, no ispumpavanju se moglo pristupiti tek nakon potpuno ugašenog požara.
Kako doznajemo, na jahti su eksplodirali akumulatori, a ozlijeđenih osoba nije bilo.
- U 4,47 zaprimljena je dojava o eksploziji na jahti u marini u Zadru. Na teren su izašli vatrogasci JVP Zadar sa četiri vozila. Do dolaska vatrogasaca požar je ugašen, a vatrogasci su pregledali brod – naveli su iz Javne vatrogasne postrojbe Zadar.
Na mjestu događaja počinje očevid, uskoro donosimo detalje.
Jedriličari 2015:
Peter Burling i Blair Tuke (NZL) u muškoj konkurenciji i Sarah Ayton (GBR) u ženskoj dobitnici su nagrade '2015 ISAF Rolex World Sailors of the Year.
Sarah Ayton (GBR) je dvostruka Olimpijska pobjednica, pobjednica je pet (od sedam) regata Extreme Sailing Seriesa s posadom The Wave, Muscat kao jedina žena na touru.
Peter Burling & Blair Tuke (NZL) imaju niz od 20 uzastopnih pobjeda u klasi 49er, uključujući 2015 Aquece Rio, Olympic Test event, ISAF Sailing World Cup Hyeres, Weymouth i Portland, kao i Trofeo Princesa Sofia. Uz to, vodeći su u Emirates Team New Zealand koji je vodeći na America's Cup World Seriesu, a Peter Burling odnio je pobjedu i na Svjetskom prvenstvu klase Moth početkom godine.
Nominirani – muški:
Peter Burling & Blair Tuke (NZL)
Loick Peyron (FRA)
Giles Scott (GBR)
Ian Walker (GBR)
Ian Williams (GBR)
Nominirane – žene:
Sarah Ayton (GBR)
Sam Davies (GBR)
Elena Kalinina (RUS)
Lotte Meldgaard Pedersen (DEN)
Charline Picon (FRA)
Grad Split će od 22. do 26. travnja 2020. biti domaćin sajma koji okuplja najznačajnija imena hrvatske i svjetske nautičke elite.
February.24.2020
Pristajanje u marinama gdje mjesta ima malo, a plovila puno, nije baš lagan zadatak čak i za iskusne nautičare u nekim situacijama
February.10.2020
Interes za izlaganje raste iz godine u godinu, a na sajmu će se predstaviti gotovo svi važniji domaći brodograditelji: Pičuljan, Grginić jahte
January.21.2020