Započeli su radovi na izgradnji marine u uvali Moruskva na istočnom ulazu u Novi Vinodolski. Službeno, riječ je o »luci otvorenoj za javni promet lokalnog značaja« kako glasi puni naziv budućeg nautičkog sadržaja u Moruskvi, koji se kolokvijalno naziva marinom.
Investitor je tvrtka Navicon, registrirana u Rijeci, iza koje stoji švicarsko-hrvatski poduzetnik Vanja Špiljak , izvođač radova GP Krk, a ukupna vrijednost projekta u kojem će biti 170 vezova iznosi osam milijuna eura.
Od toga će pet i pol milijuna biti uloženo u samu marinu i u prateće objekte, dok ostatak otpada na suhi vez u novljanskoj poduzetničkoj zoni.
Budući
nautički centar sastojat će se od tri dijela. U operativnom dijelu moći će pristajati
izletnički brodovi i interventna
plovila, komunalni dio namijenjen je plovilima domicilnog stanovništva, a nautički dio bit će ono što se naziva marinom.
Uz Moruskvu »u paketu« ide i tzv. suha marina u Poslovnoj zoni Novog Vinodolskog, gdje će uskoro biti potpuno dovršena hala površine 3.200 kvadrata. Procjenjuje se da će marina donijeti 20 do 30 radnih mjesta, a indirektno i više.
Gradsko vijeće Novog Vinodolskog prethodno je usvojilo potrebne izmjene prostorno-planske dokumentacije, a Lučka uprava raspisala koncesijski natječaj, te se prva plovila u njoj očekuju krajem lipnja iduće godine. Zanimljivo je da je u sklopu izmjena prostornog plana usklađena i trasa buduće autoceste prema Žutoj Lokvi s planovima Hrvatskih autocesta.
– Za sad smo vrlo zadovoljni dinamikom realizacije projekta, vrlo važnog za Novi. Osim što se izgradnjom luke nautičkog turizma Novi Vinodolski vraća moru, ona će dati i posve novu dimenziju gradu i turizmu, te označiti novi iskorak u razvoju, kazao je novljanski gradonačelnik Oleg Butković.
Read More
UPOZORENJE
Mjestimice nevere. Na sjevernom Jadranu mjestimični udari NE vjetra u jačanju na 35-45, u noći do 55, u Velebitskom kanalu 70 čvorova.
SITUACIJA
Dolina s frontalnim poremećajem premješta se preko Jadrana.
VREMENSKA PROGNOZA ZA SJEVERNI
JADRAN ZA 24 SATA
Vjetar u okretanju na NE 10-20 čvorova najprije na krajnjem sjeveru, krajem dana i u noći će jačati na 14-28, u Velebitskom kanalu do 36 čvorova. More 2-3, krajem dana u jačanju na 3-4. Vidljivost 10 km. Umjereno do pretežno oblačno, povremeno s kišom, pljuskovima i grmljavinom.
VREMENSKA PROGNOZA ZA SREDNJI JADRAN ZA 24 SATA
Vjetar SE 12-22, slabjeti će u noći na 6-16, a u sjevernoj Dalmaciji okrenuti na NE 14-28 čvorova. More 2-3. Vidljivost 10 km. Umjereno do pretežno oblačno s mjestimičnom kišom, pljuskovima i grmljavinom, na južnom dijelu se očekuje najmanje oborine.
VREMENSKA PROGNOZA ZA JUžNI JADRAN ZA 24 SATA
Vjetar SE 12-22, slabjeti će u noći na 6-16 čvorova. More 2-3. Vidljivost 10-20 km. Promjenljvio oblačno, mjestimična kiša, pljuskovi i grmljavinom očekuju se u drugom dijelu noći.
Read More