KORÄŒULA/DUBROVNIK, 24. sijeÄnja 2012.
U korÄulansku luku danas je uplovio prvi brod na kružnim putovanjima u ovoj godini Äime je poÄela nova sezona dolazaka kruzera.
S manjim malteškim kruzerom Artehuza u KorÄulu je doputovalo 50-ak turista iz SAD-a za koje će biti upriliÄeno razgledavanje povijesne baštine grada te organizirana viteška igra Moraška.
Tijekom 2011. godine u KorÄulu je uplovilo 186 brodova na kružnim putovanjima s kojima je doputovalo 59 tisuća turista, a u ovoj godini oÄekuje se približno sliÄan broj posjetitelja.
(Hina)
KATARINA PRUNGL, 31-godišnja konobarica s Jadrolinijina trajekta Petar Hektorović
SPLIT - Hrabra konobarica s trajekta Petar Hektorović u utorak naveÄer spasila je dvije osobe skoÄivši u hladno more nakon što je njihov automobil sletio s pristaništa.
Kada je vidjela da je automobil upao u more, 20-godišnja zaposlenica trajekta Petar Hektorović nije puno dvojila već je odmah skoÄila za vozilom koje je tonulo te pomogla putnicima otvoriti vrata i izvukla ih na površinu. Spašavaju se pridružila i nekolicina nazoÄnih.Nesreća se dogodila u splitskoj gradskoj luci na Gatu Svetog Petra . Automobil kojim je upravljao 63-godišnji muškarac sletio je s gata zbog loše vidljivosti. Na suvozaÄkom sjedalu nalazila se vozaÄeva 33-godišnja kćer.
Potopljeno vozilo iz trajektne luke izvadit će LuÄka kapetanija.Prema prvim informacijama, vozaÄ i suvozaÄica bili su u stanju šoka te su zatražili lijeÄniÄku pomoć.
Grad Split će od 22. do 26. travnja 2020. biti domaćin sajma koji okuplja najznačajnija imena hrvatske i svjetske nautičke elite.
February.24.2020
Pristajanje u marinama gdje mjesta ima malo, a plovila puno, nije baš lagan zadatak čak i za iskusne nautičare u nekim situacijama
February.10.2020
Interes za izlaganje raste iz godine u godinu, a na sajmu će se predstaviti gotovo svi važniji domaći brodograditelji: Pičuljan, Grginić jahte
January.21.2020