Nautical News (Croatian)

Dino Merlin u Biogradu kupuje novu jahtu


 

14. Biograd Boat Show (BBS), obilježila je glasina dolutala meÄ‘u novinare da je poznati pjevač Dino Merlin na sajmu kupio novi brod. Štandovi više od 240 izlagača, nova linija luksuzne jahte Wim van Der Val Continental, kao i više nego zanimljivi stručni skupovi u sklopu BBS-a na kojima se razgovara o razvoju nautičkih marina duž hrvatske obale Jadrana, smanjenju trošarina za male brodograditelje i budućnosti pomorskog dobra, naglo su pali u drugi plan.

− Da, Dino Merlin bio je tu, zanimao se za neke brodove, ali stvarno ne znam je li kupio neki − bilo je sve što smo uspjeli doznati od glasnogovornice “Ilirije” Sanje Perković. Neslužbeni kanali ipak su bili nešto izdašniji, pa smo tako od predstavnika nekoliko izlagača dobili potvrdu da je Dina Merlina zanimao jedan model Trawelera za koji treba izdvojiti izmeÄ‘u 150 i 200 tisuća eura. − Raspitivao se za nekoliko modela, no nisam stekao dojam da ozbiljno misli nešto kupiti. Rekao je da ga više zanima oprema za brod koji već ima − kazao nam je jedan od izlagača. 

Tako je i nakon drugog dana sajma najveća atrakcija BBS-a ostalo leteće plovilo (flying boat), kojim je novinar Giorgio Torchio doletio iz Venecije na otvaranje i kojim je moguće ići probnu vožnju do kraja sajma, 28. listopada. Oni kojima nije do leta mogu mirno razgledati više od 260 različitih plovila dužine od dva do 23 metra, razmještena u marini Kornat, ili sudjelovati u Mach-race utrci u Pašmanskom kanalu u modelima Elan 210. Posebnu pažnju posjetitelja ipak su privukle dvije zanimljivosti: Festival izvornosti uz degustaciju hrane i pića, koji se kao “potpora” BBS-u održava na istome mjestu, te prezentacija dviju crvenih polupodmornica, inače izvornih hrvatskih proizvoda, posebno atraktivnih za najmlaÄ‘e.

Read More




VREMENSKO IZVJEŠĆE, dan 27.10.2012


UPOZORENJE

Ponegdje nevere. Udari SE vjetar, zatim S i SW vjetra od 35-55 čv., tijekom jutra na južnom Jadranu i do 65 čv. Od sredine noći na sjevernom Jadranu udari NE vjetra od 35-65 čvorova. More ponegdje 5. 

SITUACIJA

Duboka ciklona sa sjevera Italije pruža dolinu s frontalnim poremećajem prema Jadranu.

VREMENSKA PROGNOZA ZA SJEVERNI JADRAN ZA 24 SATA

Vjetar SE 18-32 čv., tijekom dana malo će oslabiti i okrenuti na S i SW vjetar 14-28 čv. od sredine noći u okretanju na NE 14-28 čv., na kranjem sjeveru i u Velebitskom kanalu i do 34 čv. More 3-4, ponegdje 5 i to uglavnom od sredine noći. Vidljivost 10-20 km, mjestimice manja od 10 km zbog sumaglice i kiše. Oblačno s kišom te pljuskovima s grmljavinom, a ponegdje su moguće i obilnije oborine.

VREMENSKA PROGNOZA ZA SREDNJI JADRAN ZA 24 SATA

Vjetar SE 18-32 čv., tijekom dana malo će oslabiti i okrenuti na S i SW vjetar 14-28 čv., More 3-4, ponegdje 5 i to uglavnom na južnom djelu. Vidljivost 10-20 km, mjestimice manja od 10 km zbog sumaglice i kiše. Oblačno s kišom te pljuskovima s grmljavinom, a ponegdje su moguće i obilnije oborine.

VREMENSKA PROGNOZA ZA JUžNI JADRAN ZA 24 SATA

Vjetar SE 18- 38 čv., tijekom dana malo će oslabiti i okrenuti na S i SW vjetar 14-28 čv., na kranjem jugu i do 32 čv. More 4- 5. Vidljivost 10-20 km, mjestimice manja od 10 km zbog sumaglice i kiše. Oblačno s kišom te pljuskovima s grmljavinom, a ponegdje su moguće i obilnije oborine.

Read More




Recent Nautical News Entries

Uskoro počinje 22. Croatia Boat Show

Grad Split će od 22. do 26. travnja 2020. biti domaćin sajma koji okuplja najznačajnija imena hrvatske i svjetske nautičke elite.

February.24.2020

Pristajanje bez muke i stresa uz pomoć virtualnog odbojnika

Pristajanje u marinama gdje mjesta ima malo, a plovila puno, nije baš lagan zadatak čak i za iskusne nautičare u nekim situacijama

February.10.2020

29. zagrebački sajam nautike

Interes za izlaganje raste iz godine u godinu, a na sajmu će se predstaviti gotovo svi važniji domaći brodograditelji: Pičuljan, Grginić jahte

January.21.2020

Taiga na struju juri čak 104 km/h

Taiga na struju juri čak 104km/h.

December.16.2019