UPOZORENJE
Udari NE 35-45, u Velebitskom kanalu do 55, sutra sredinom dana će oslabiti, a navečer na sjevernom i južnom Jadranu ponovo mjestimice pojačati na 35-40 čvorova. Sutra poslijepodne na otvorenom južnog i dijela srednjeg Jadrana udari NW vjetra 35-40 čvorova.
SITUACIJA
Dolina s frontalnim poremećajem premješta se preko Jadrana dalje na jugoistok, a sa sjeverozapada jača greben anticiklone.
VREMENSKA PROGNOZA ZA SJEVERNI JADRAN ZA 24 SATA
Vjetar NE u jačanju na 12-24, u Velebitskom kanalu do 28, sutra sredinom dana će oslabiti na 6-16, a navečer će ponovo mjestimice pojačati na 12-22 čvora. More 2-3, na otvorenom i u Velebitskom kanalu 3-4. Vidljivost oko 20 km. Postupno razvedravanje.
VREMENSKA PROGNOZA ZA SREDNJI JADRAN ZA 24 SATA
Vjetar NE u jačanju na 12-22, sutra sredinom dana će oslabiti na 6-16, i na otvorenom moru južne Dalmacije sutra poslijepodne prolazno skrenuti na NW vjetar 12-22 čvora. More 2-3, na otvorenom mjestimice 3-4. Vidljivost oko 20 km. Postupno razvedravanje.
VREMENSKA PROGNOZA ZA JUžNI JADRAN ZA 24 SATA
Vjetar NE u jačanju na 12-22, sutra sredinom dana će oslabiti na 6-16, i navečer ponovo mjestimice pojačati na 12-22 čvora. Sutra poslijepodne na otvorenom moru NE će prolazno skrenuti na NW vjetar 12-22 čvora. More 2-3, na otvorenom mjestimice 3-4. Vidljivost oko 20 km. Postupno razvedravanje.
Hrvatsko političko i gospodarsko izaslanstvo putuje u Kinu i Južnu Koreju, gdje će boraviti od 28. kolovoza do 3. rujna, a na njegovu čelu biti će predsjednik Hrvatskog sabora Josip Leko. Kako je najavljeno iz Sabora, Leko će se tijekom posjeta sastati s predsjednicima vlada i čelnicima parlamenata Kine i Južne Koreje, dok će hrvatski gospodarstvenici sudjelovati na nizu poslovnih foruma i susreta, ostvariti kontakte i dobiti priliku za pokretanje poslova s kineskim i južnokorejskim partnerima. Prvog dana posjeta, u četvrtak, predsjednik Sabora će sa saborskim izaslanstvom boraviti u kineskom gradu Nanjingu, gdje će se sastati s kineskim premijerom Lijem Keqiangom, dok će gospodarsko izaslanstvo biti u Pekingu na nizu sastanaka s kineskim privrednicima, piše Novi list.
Grad Split će od 22. do 26. travnja 2020. biti domaćin sajma koji okuplja najznačajnija imena hrvatske i svjetske nautičke elite.
February.24.2020
Pristajanje u marinama gdje mjesta ima malo, a plovila puno, nije baš lagan zadatak čak i za iskusne nautičare u nekim situacijama
February.10.2020
Interes za izlaganje raste iz godine u godinu, a na sajmu će se predstaviti gotovo svi važniji domaći brodograditelji: Pičuljan, Grginić jahte
January.21.2020