Dugogodišnji gosti Lošinja: Na more i u devetom desetljeću


Nautički turizam tradicionalno je jedan od najjačih aduta lošinjskog turističkog gospodarstva, a u tu se priču savršeno uklapaju dugogodišnji gosti Lošinja, njemački bračni par Hiltl.
marina obiteljhiltl2015a
Prije pedeset godina, Josef i Anna Hiltl, s prebivalištem u bavarskom gradiću Markt Schwaben, posjetili su kamp "Punta" u Velom Lošinju, na čijem je mjestu kasnije izgrađen dodatak starom istoimenom hotelu. Nakon toga posjećivali su privatni smještaj, hotele i druge lošinjske kampove. Na svojoj staroj, 7,5-metarskoj jedrilici kružili su Jadranom i ljetovali u lošinjskoj Y/C marini 28 godina, a posljednjih osamnaest godina njihov je drugi, ploveći dom 9,5-metarska jedrilica čiji naziv "Josiana" spaja njihova imena.

Svjedoci su golemih promjena koje je od šezdesetih godina pretrpio otok - nekad su dolazili malim trajektima i vozili uskom cestom, prema kojoj je sadašnja, kažu, poput autoputa. Nova izgradnja u uvali Čikat nije ih se tako dojmila.

Ljubav prema Lošinju uspješno su prenijeli na djecu i prijatelje. Dugogodišnje goste, koji su unatoč visokoj dobi - gospodin Hiltl rođen je 1932., a gospođa 1936. godine - spretno preskakivali s jedrilice na obalu, kako bismo napravili fotografiju, pozdravili su i simboličnim darovima nagradili predstavnici YC Marine, Vedran Kabalin i Ana Kučić, te Biserka Regvat i Dalibor Cvitković iz lošinjske Turističke zajednice, poželjevši im nove lošinjske nautičke doživljaje.

Recent Nautical News Entries

Uskoro počinje 22. Croatia Boat Show

Grad Split će od 22. do 26. travnja 2020. biti domaćin sajma koji okuplja najznačajnija imena hrvatske i svjetske nautičke elite.

February.24.2020

Pristajanje bez muke i stresa uz pomoć virtualnog odbojnika

Pristajanje u marinama gdje mjesta ima malo, a plovila puno, nije baš lagan zadatak čak i za iskusne nautičare u nekim situacijama

February.10.2020

29. zagrebački sajam nautike

Interes za izlaganje raste iz godine u godinu, a na sajmu će se predstaviti gotovo svi važniji domaći brodograditelji: Pičuljan, Grginić jahte

January.21.2020

Taiga na struju juri čak 104 km/h

Taiga na struju juri čak 104km/h.

December.16.2019