Na tiskovnoj konferenciji HNS-a Kraljevica potvrđena je
realizacija investicije vrijedne 4 miliona eura u nautiÄki turizam Kraljevice. Izgradit će se privezišta u tri luÄka bazena, Kraljevica,Bakarac i Dobra sa cca 140 vezova za plovila do 12 odnosno 15m,a preko ljeta će biti moguće koristiti i vanjske vezove.Koncesija je potpisana na 30 godina.
Investitor je Vadym Arsenyuk,direktor slovaÄke firme Skydeal koja po svijetu već posjeduje sliÄne marine i ima iskustva u tom poslu,a prepoznao je potencijal našeg kraja i ne misli na ovome stati.
Kako je naglasio predsjednik HNS-ove podružnice Kraljevica,Željko GrujiÄić,ovo je veliki uspjeh da je 4 mjeseca nakon preuzimanja odgovornosti za Grad, doveden investitor koji će uložiti duplo više nego što iznosi sam proraÄun.Ovim projektom poÄinjemo buditi naš zaspali grad i tjerati duhove iz njega.
Kao najzaslužnije ljude za dovoÄ‘enje investitora,GrujiÄić istiÄe Alena Vidovića,vijećnika u gradskom vijeću Kraljevice i Marina Jurešu,predsjednika Upravnog vijeća županijske luÄke uprave Bakar-Kraljevica.
Alen Vidović pojasnio je da je cijela priÄa krenula tako što je LuÄka uprava Bakar-Kraljevica prije 3 godine izradila projekt,a prije godinu dana su Berislav Antić,ravnatelj LU i Marin Jureša prezentirali isti u Gradskoj upravi.
Kako u tom trenutku nije postojao investitor,Vidović i Jureša su dodatnim naporima nakon 6 mj rada na terenu doveli firmu Skydeal ,koja za svoje ulaganje posjeduje i bankovnu garanciju.Vlasnik V.Arsenyuk je sjedište firme premjestio u Kraljevicu što je dodatna dobrobit za grad gledajući kroz porez,prirez te zapošljavanje graÄ‘ana.Planirano je zapošljavanje 10-tak ljudi direktno,a 30-40 indirektno.
Rok za izvedbu radova je 1,5 godina iako investitor izražava nadu da bi projekt mogao zaživjeti već ovog ljeta.
M.Jureša je pojasnio da su u pripremi ovog projekta izvedene sve potrebne studije,kao što je utjecaj bure,mora,ekološki utjecaj i mnogi drugi kako bi sve što se radi bilo iskljuÄivo na dobrobit grada i graÄ‘ana.Kad se govori o dobrobitima,a one su višestruke treba napomenuti kako će se paralelno uz ovaj projekt pojaviti potreba za raznim pratećim uslugama kao što su servisiranje,održavanje,ÄišÄ‡enje plovila i sliÄno.
TakoÄ‘er istiÄe da je ovo možda jedini projekt u Hrvatskoj doveden do kraja u pripremi tj do same mogućnosti za poÄetak radova.
Obraćanje javnosti predsjednik Hns-a Kraljevica,Ž.GrujiÄić zakljuÄio je obećanjem graÄ‘anima da će se ovim tempom nastaviti istjerivanje duhova iz grada i najavio još ovakvih uspješnih projekata.
Grad Split će od 22. do 26. travnja 2020. biti domaćin sajma koji okuplja najznačajnija imena hrvatske i svjetske nautičke elite.
February.24.2020
Pristajanje u marinama gdje mjesta ima malo, a plovila puno, nije baš lagan zadatak čak i za iskusne nautičare u nekim situacijama
February.10.2020
Interes za izlaganje raste iz godine u godinu, a na sajmu će se predstaviti gotovo svi važniji domaći brodograditelji: Pičuljan, Grginić jahte
January.21.2020