Potonula koćarica u luci Umag


Nacionalna središnjica za usklaÄ‘ivanje traganja i spašavanja na moru (MRCC Rijeka) jutros je  zaprimila dojavu Lučke ispostave Umag da je koćarica naziva „Morčić“, luke upisa Umag, potonula na poziciji luka Umag dok je bila privezana na bovu Lučke uprave Umag – Novigrad, stoga je preko Ispostave pokrenuta akcija osiguravanja morskog okoliša od onečišÄ‡enja.
 
Prema prikupljenim informacijama na koćarici u trenutku potonuća nije bilo posade, vlasnik je obaviješten o dogaÄ‘aju, ali trenutno nije u mogućnosti doći na poziciju potonuća.
 
Djelatnici Lučke ispostave Umag opasali su potonulu koćaricu plutajućom branom kako bi spriječili širenje onečišÄ‡enja, a Lučka uprava Umag – Novigrad čiji vez koristi potonula koćarica angažirala je poduzeće „Hidrogradnja“ iz Rijeke za vaÄ‘enje potonuloga plovila.


Recent Nautical News Entries

Uskoro počinje 22. Croatia Boat Show

Grad Split će od 22. do 26. travnja 2020. biti domaćin sajma koji okuplja najznačajnija imena hrvatske i svjetske nautičke elite.

February.24.2020

Pristajanje bez muke i stresa uz pomoć virtualnog odbojnika

Pristajanje u marinama gdje mjesta ima malo, a plovila puno, nije baš lagan zadatak čak i za iskusne nautičare u nekim situacijama

February.10.2020

29. zagrebački sajam nautike

Interes za izlaganje raste iz godine u godinu, a na sajmu će se predstaviti gotovo svi važniji domaći brodograditelji: Pičuljan, Grginić jahte

January.21.2020

Taiga na struju juri čak 104 km/h

Taiga na struju juri čak 104km/h.

December.16.2019