Samo jedan objavljeni Facebook post poremetio je mirno jutro u jedriliÄarskim klubovima. Neki jednostavno nisu mogli povjerovati da je rijeÄ o mladom hrvatskom jedriliÄarskom reprezentativcu i Älanu Splita Dinu Sindiku jer su nam svi redom govorili kako je rijeÄ o odliÄnom i uzornom mladiću s kojim nitko nije imao nikakvih problema.
- Ma jeste li sigurni, ne mogu vjerovati. Dina poznajem kao izvrsnog mladića i nekako su mi te izjave nespojive s njim. Ne znam što bi Vam kazala – odgovorila nam je glasnogovornica HJS-a Zrinka Grancarić.
U jedriliÄarskom su klubu Split već sat nakon objave sporne prepiske imali telefonske konzultacije, reagirali su promptno razgovarali sa mladim sportašem i obitelji Sindik. Nije ni njima lako. Našli su, ni krivi ni dužni, u vrlo neugodnoj situaciji.
- Na žalost upoznati smo sa svim što se zbilo, znam zbog Äega nas zovete – odgovorio nam je na pozvi tajnik Splita
Dalibor Bonacci i nastavio:
- Već smo razgovarali s obitelji Sindik i oni su vrlo neugodno iznenaÄ‘eni s ovim. RijeÄ je koliko smo upućeni u sve o neÄemu što se zbivalo u ljeto 2009. godine. MeÄ‘utim to nimalo ne opravdava ovo što je napisano. RijeÄ je jednoj velikoj gluposti koja je napisana i koja se kosi sa svime što u klubu promoviramo - toleranciju, fair-play, poštovanje. Ovo je nešto što ne odobravamo, iako kažem s obzirom da se davno dogodilo vjerujem da tada Dino nije niti znao o Äemu piše.
Ipak u klubu se neće samo zaustaviti na poÄetnom razgovoru. Razumljivo je jer nije nimalo ugodno da se prstom upire u nekoga tko ne podržava takvo ponašanje.
- Upoznali smo obitelj Sindik da će u klubu biti sazvan sastanak disciplinske komisije kluba na koji će biti pozvani i na kojem ćemo o svemu porazgovarati još jednom. Jasno nam je da ni obitelji nije lako, ne bih ih trebalo sada "obilježiti", i Dino se kaje zbog svega napisanog.
- Do sada se uzorno ponašao, odliÄan momak, bio je reprezentativac u klasi optimist, sada u laseru. Nikada s njim nije bilo nikakvog problema. Ovo nas je šokiralo jer to nikada ne bi oÄekivali od njega. Prošlo je dosta vremena od kada je ovo napisao i sigurno je kao osoba sazrio i svjestan je danas što je napisao. Sigurno neće više to ponoviti – zakljuÄio je tajnik Bonacci.